פייסבוקיוטויובטוויטרגוגללינקדאין

יוטיוב תושבים יקרים, אני נרגש וגאה לבשר לכם שחמש שנים של עבודה מאמצים ולא מעט עקשנות הגיעו לנקודת השיא היום עם פרסום המכרז של איזור התעסוקה שלנו על ידי מנהל מקרקעי ישראל ועל זה נאמר: ״יָגַעְתִּי וּמָצָאתִי תַּאֲמין" תושבי אורנית יקרים, מדובר ללא ספק במהלך היסטורי, אסטרטגי חשוב ממעלה ראשונה אשר יאפשר לנו לראשונה מאז הקמתה של אורנית מקור הכנסה עצמאי על כל המשתמע מכך. לא סוד הוא ששלושת השנים האחרונות עת הוקפאה הבנייה גם באורנית היו עבורנו שנים מאתגרות במיוחד אשר בד בבד עם כל העשייה הצלחנו להישאר מאוזנים וזאת רק בזכות מועצה ״רזה״ עובדים מקצועיים ויעילים. מהלך זה יחד עם הרוחות החדשות הנושבות מארה״ב כמו גם פיתוח שער השומרון ונחל רבה יאפשרו לנו להמשיך בעשייה אמיתית עם תוצאות ואף לשדרג זאת לתחומי עשייה נוספים ומגוונים . להמשך

אודות אורנית

רקע:
הישוב אורנית הנו ישוב עירוני קהילתי.
אורנית ממוקמת במורדות המערביים של הרי שומרון, מצפון מזרח לפתח-תקוה, מצפון לראש העין ומדרום מזרח להוד השרון וכפר סבא. הישוב אורנית מורכב ברובו מבתים צמודי קרקע בעלי גגות אדומים וגינות מטופחות, שוכן בנוף גבעות קסום ונושק ליערות קרן הקיימת.
מקור השם אורנית הוא ביערות האורנים הנושקים לישוב לכל אורכו מצד מערב.

אורנית נוסדה בהחלטת ממשלה ה- 52 מיום 19.05.83 אשר הטילה על יזם פרטי- חב` "דלתא" להקים ולפתח את הישוב, עובדת היות הישוב מוקם ביוזמה פרטית מייחדת את אורנית מישובים אחרים. ראשוני התושבים נכנסו לבתיהם בשנת 1985.
מיקומה של אורנית, אופי המגורים בה, השירותים הקהילתיים המפותחים הביאו לביקוש רב לקרקעות ולגידול רב באוכלוסייה, בשנת 1990 הוכרזה כמועצה מקומית עצמאית.

אוכלוסיה:
אוכלוסיית אורנית מונה כיום 3050 משפחות, כ- 9,260 נפש, מתוכם כ- 20% דתיים לאומיים שחלקם מתגורר בשכונה דתית נפרדת בהרמוניה מלאה עם שאר התושבים. במגמות האכלוס העתידיות של אורנית, אמורה אורנית להגיע לגודל של 4,500 בתי אב כ- 14,000 תושבים.

גבולות, שטחי קרקעות:
אורנית ממוקמת במורדות המערביים של הרי שומרון, מצפון מזרח לפתח-תקוה, מצפון לראש העין ומדרום מזרח להוד השרון וכפר סבא, ממזרח לכביש 6 ( 10 דק` נסיעה ) ומצפון לכביש 5.
תחום המתאר של אורנית משתרע על שטח של 750 דונם ותחום השיפוט של המועצה בן 1,750 דונם. באורנית בנויות כיום 1,700 יח` דיור, רובם צמודי קרקע חד משפחתיים ודו משפחתיים, וחלקם (כ- 150 יח"ד) בניה רוויה-מדורגת.
בימים אלה אורנית מצויה בשלב של תנופת עשייה בניה והתפתחות במקביל בתחומים שונים ומגוונים.

מה בישוב:
באורנית מרכז מסחרי הפועלים בו בתי עסק, כמו : בנק, סופר מרקט, בית מרקחת, חנויות בגדים, מרכז מוסיקה, מספרות וקוסמטיקה, וטרינר, בתי קפה, קופ"ח כללית, קופ"ח מכבי ועוד.
בישוב קיימים מועדון ספורט, אולם ספורט, מגרש כדורגל, מגרשי כדורסל, מתחמי ספורט עממי ,מגרשי משחקים לילדים ועוד.

חינוך ותרבות:
החינוך באורנית בראש סדר העדיפויות הפך כבר מזמן מסיסמת בחירות למציאות יום יומית.
באורנית שני מעונות יום לגיל הרך, 20 גני ילדים, צהרונים, 3 בי"ס יסודי (אחד ממלכתי דתי), חטיבת ביניים ותיכון. בישוב פועלים תנועות הנוער "הצופים", "בני עקיבא" ומועדון נוער.
באורנית מתקיימים חוגים רבים לילדים ולמבוגרים, חבורת זמר, ערבי תרבות למבוגרים, הצגות ילדים, שעת סיפור, תרבות תורנית, מסיבות לחגים, ארוחות חג יישוביות, הופעות של אומנים ועוד, בישוב היכל תרבות המכיל אולם אירועים מכובד, ספריה ציבורית, חדרי חוגים תרבות ואמנות. כמו כן קיים בישוב היכל ספורט.

המבקר באורנית בימים אלה, יוכל ליהנות מתנופת הפיתוח שעובר הישוב בחינוך, בתרבות , בשירות לתושבים ובשיפור חזותה. כל אלה נועדו להכין את אורנית לקראת השנים הבאות ולהפכה לאבן שואבת למשקיעים, יזמים ואנשים טובים נוספים שיבחרו להקים בה את ביתם.

תחושת הבית והקהילה משולבים בטבע והנוף בהם טובלת אורנית ואשר טיפוחם ופיתוחם הינם חלק מתפקידי המועצה במטרה להעניק לתושבים איכות חיים גבוהה.
חזון זה של מועצת אורנית הינו הבסיס לכלל מטרות ופעילויות המועצה אשר נבחנות לאורו של החזון.

"אורנית - בית וקהילה בטבע"