גלעד שיפר
מנהל מח' הספורט
052-5860007

הספורט באורנית

המועצה המקומית אורנית, חרטה על דגלה לשמר את איכות החיים בישוב ולדאוג לרווחת תושביה.
בעידן ההיי-טק הולכת ועולה חשיבותה של הפעילות הגופנית לשיפור איכות החיים ובריאותו של האדם.
תרבות של פעילות גופנית היא נדבך מרכזי של חברה בריאה. לכל אדם הזכות למימוש עצמי באמצעות ספורט ופעילות גופנית. הספורט מהווה מנוף לגיבוש החברה והקהילה ולהטמעת ערכים בקרב ילדים ובני נוער. הישגים בתחום זה מסייעים ביצירת אחווה וגאווה לאומיות ובשיפור דימוי גוף ותדמית.
החינוך הגופני והספורט מחנכים לכבוד הדדי, הגינות, ציות לחוקים, טיפוח הרגלי משמעת ועבודת צוות.

בכוונתנו להשקיע משאבים רבים בהקמת תשתיות ומתקני ספורט, המובילים להישגים ולתנופה בענפי הספורט השונים ביישובינו.
ברצוננו לראות את מגרשי הספורט ואולמות הספורט שוקקים פעילות ספורט עממית ומשחקי כדור בכל שעות היום והערב. לקיים פעילויות ספורט לילדים, נוער ומבוגרים שייקחו חלק בפעילויות לאורך השנה כגון: צעדות, מרוצים וימי ספורט המאפשרים לכל אחת ואחד לבטא את כישוריו ויכולותיו בענפי הספורט החביבים עליו.
לצד כל אלו נשקיע באגודות הספורט המייצגות את אורנית במשחקי כדור והענפים האישיים ברחבי הארץ בכבוד רב.

בכוונתנו להכין תכנית אב יישובית לספורט, במסגרתה נערוך מיפוי מקיף של כל צרכי התושבים בעיר לתחומי הספורט ותרבות הפנאי. נכין מיפוי פיזי לפיתוח מתקני הספורט על פי צרכי התושבים ובהתאם להתפתחות הספורט בישוב. התוכנית תקיף את כל התושבים בפעילויות ספורט בחינוך הפורמאלי, מגיל הגן ועד לסיום התיכון, במסגרות החינוך הבלתי פורמאלי ולכלל התושבים מצעירים ועד לוותיקים. ניתן את הדעת להפעלת הילדים והנוער, לטיפוח מצוינות בספורט התחרותי, לפעילות לאוכלוסיות מיוחדות בהיבט הקהילתי המקיף ועוד.
המטרה המרכזית שלנו היה להביא לתודעת התושבים את החיוני והחיובי שבאורח חיים בריא וספורטיבי לכל מין וגיל. לשם כך נדאג להטמעת העיסוק בספורט כחלק מאורח החיים למירב תושבי הישוב, תוך הקפדה על איכות חיים ושוויון הזדמנויות לכל בקבלת שירותי ספורט עממיים ותחרותיים לתושב בפרט ולקהילה בכלל. לשם כך נדאג לפתוח חוגים רבים ומגוונים המתאימים לכלל האוכלוסייה, לארגן אירועי ספורט עממיים גדולים בהם יוכלו להשתתף כל תושבי הישוב . להקים מתקני ספורט ופארקים אקטיביים פתוחים לתושבים לפעילות חופשית, לקיים פרויקטים המעודדים אורח חיים בריא וחושפים את התושבים למודעות בנושא.

כספורטאי חשוב לי להעניק לכם, התושבים והספורטאים, את מיטב השירותים וההזדמנויות, על מנת שכל אחד יוכל להשתלב בפעילות הספורטיבית המתאימה ואהובה עליו ביותר. המלאכה רבה ואנו פתוחים לקדם כל יוזמה ורעיון אשר יוצעו על ידכם להמשך התנופה וההישגים בספורט העממי והתחרותי בעיר. אני רואה בספורט באורנית חלק מרכזי מתרבות הפנאי של תושבי היישוב.

תנאי הסף לקבלת הכרה כספורטאי מצטיין ישובי אורנית