בימים אלו, נאספים כספים למען שדרוג האמבולנס המופעל על ידי מתנדבי מד"א הגרים באורנית, על מנת שהאמבולנס ישמש גם כאמבולנס טיפול נמרץ. השדרוג יאפשר לצוות לבצע מגוון רחב מאוד של טיפולי חירום רפואיים, בשטח ובדרך לבית החולים, ובכך להעלות את הסיכויים להציל חיים.
"כיום, אנו נותנים את המענה הכי טוב שאנחנו יכולים במסגרת האמבולנס הקיים וצוות המתנדבים שלנו, הכוונה בשדרוג האמבולנס היא לשפר את היכולת הרפואית לרמה גבוהה יותר. כל המתנדבים הם בעלי הכשרה מתקדמת, אך לרכב הקיים יש רק ציוד רפואי בסיסי". מסביר תומר בר לוי, נהג אמבולנס בהתנדבות באורנית. 

"פעמים רבות נשאלתי מדוע התושבים הם אלו שצריכים לממן את שדרוג הרכב?. צריך להבין, מד"א הוא גוף המבוסס על תרומות וכאשר התרומות מוגבלות, המשאבים מופנים למקומות `סואנים` יותר. בעיניי זהו אינטרס של תושבי אורנית לייעל את רמת המענה הרפואי, לקצר את זמן ההגעה ולשפר את היכולת להציל חיים", תומר מוסיף.

היוזמה החלה על ידי קבוצת תושבים וביניהם גם עידו הנדל, שהתגייס לסייע באיסוף כספים לשדרוג האמבולנס. "יום אחד ישבנו כמה חברים ודיברנו על כך שהאוכלוסייה המבוגרת ביישוב גדלה, ושכדאי למצוא מענה טוב ומהיר במקרי חירום רפואיים. כאשר בדקנו את הנושא מול מד"א, נאמר לנו שהם מוכנים להחליף את האמבולנס הקיים באמבולנס טיפול נמרץ, אבל אנחנו צריכים לדאוג למתנדבים פעילים - שכבר יש לנו - וגם להשיג מימון למכשור מציל חיים. אף על פי שמדובר בסכום לא מבוטל, החלטנו להיענות לאתגר – אמרנו לעצמנו שאם כל משפחה תתרום רק 100 ₪ נוכל להשיג את הכסף... אם לא נשיג את הכסף הוא ישמש להחלפת חלק מציוד הכוננות של האמבולנס הקיים, אבל אני מאמין ומקווה שנשיג את הכסף לשדרוג כל הרכב והציוד שלו".

"אין לנו סטטיסטיקה מדויקת בנוגע לכמות המקרים באורנית שזקוקים לניידת טיפול נמרץ, כבר היו לא מעט ימים עמוסים מאוד, בעיקר בסופי השבוע ובשעות הלילה, ולעיתים יש ימים רגועים יותר" אומר תומר. "אבל מה שבטוח הוא שהיישוב גדל משמעותית והצורך במכשור מתקדם ובמענה מהיר - הולך וגובר מיום ליום. לעיתים גם כשמדובר במקרה קל יחסית כמו למשל ילד שנפל מאופניים, זמן המתנה לאמבולנס שמגיע מפתח תקווה יכול להיות ממושך ולא נעים. לעיתים מדובר במצבי חירום משמעותיים לבביים או נשימתיים או בפציעות מורכבות ותאונות הדורשות מענה מתקדם. צוות המתנדבים של מד"א ביישוב כבר זכה להציל חיים יותר מפעם אחת, והיו לנו גם לידות משמחות..." 

 אבי שטיין, עידו הנדל, תומר בר לוי וקבוצת מתנדבים נוספים מתושבי היישוב שהתגייסו למשימה, מפיצים את הבשורה החשובה באמצעות חלוקת עלונים, שלטי חוצות, ופעילויות נוספות. 

אם אתם מעוניינים לתרום כסף לחצו על הקישור הבא

אם יש לכם רעיונות לפעילויות התנדבותיות או לפעילויות קהילתיות שיכולות לסייע לאיסוף הכספים לחצו על קישור זה ושלחו לנו מייל